Kristeli ja Oti suvine unenägu Anijal

22.07.2017

Seda kui andekad ja töökad on Kristel ja Ott, ei ole me suutelised lühidalt kokku võtma. Nende pulmade korraldamine ja samavõrra ka pulmapäev ise olid meie jaoks täiesti erakordsed – nii suured kui väikesed detailid olid neil läbimõeldud, personaalse loo ja puudutusega. Kõik see, mis on võimalik üheks pulmapeoks ise teha (lisaks ka mõned sellised asjad, mis ei tundunud meile kindlasti võimalikud), valmistasid Kristel ja Ott ise. Tulemus oli nii ehe, nende nägu, kordumatult kaunis ja kindlasti täiesti unustamatu!

Kõige esimesena tahame öelda, et tagantjärele mõeldes oli see Meie päev täiuslik täpselt sellisena, nagu see oli ja ei olegi midagi, mida muuta sooviks. See öeldud, siis hakkasime oma juuliks planeeritud pulmapäevale tõsisemalt mõtlema kuskil detsembris. Tundub justkui maailmatumapikk aeg? Reaalsus oli selline, et mida lähemale see kuupäev jõudis, seda enam hakkas tunduma, et NII PALJU on veel teha ja aega on NII VÄHE! Samas on üpris kindel ka see, et see oleks täpselt samamoodi olnud siis kui oleks plaanima hakanud aprillis või siis möödunud aasta aprillis. Inimesed lihtsalt kipuvad olema efektiivsemad ajasurve all tegutsedes.

Olgugi, et algselt oli ka mõte pulmad algusest lõpuni ise ära korraldada, siis üsna pea jõudsime järeldusele, et parimat lõpptulemust arvesse võttes ei oleks see olnud kõige targem otsus. Täiesti veendunult võime väita, et professionaalide kaasamine elu ühte tähtsaima päeva korraldamiseks on mõistlik nii enda aja, närvirakkude kui ka rahakoti seisukohalt. Isegi, kui ollakse varasemalt kokku puutunud erinevate sündmuste korraldamisega, siis pulm on midagi hoopis teistsugust oma pisikeste detailide ja nüanssidega, mida on ülimalt keeruline suuta ette näha, kui just ei korralda enda kümnendat pulma.  Ülioluline on veel ka see, et pulmapäeval on Pulmakorraldaja see, kelle poole ükskõik mis ettenägematu olukorra puhul pöördutakse ning kes jooksvalt leiab lahenduse igale tõrkele. Ükskõik kui hästi kõik läbi mõelda, mingeid olukordi tekib päeva jooksul paratamatult, oluline on, et pruutpaar peaks sellel hetkel nautima päeva ja mitte mõtlema nendele situatsioonidele. Igatahes Merily, Liisa ja Taago abi meie päeva korraldamise abistamisel on võimatu üle tähtsustada ja oleme äraütlemata tänulikud.

Meie kõige suurem soov oli, et pulmapäev oleks ehe, originaalne ja meie nägu. Lihtsuses peitub võlu. See oli ka sisend, mille andsime pulmakorraldajatele. Kindlasti ei teinud me oma erinevate soovidega pulmakorraldajate elu lihtsaks just peamiselt seetõttu, et oma vaimusilmis kujutasime sündmust võrdlemisi hästi ette, aga väljakutseks osutus selle kujutluse visualiseerimine ja kommunikeerimine. Ühiste pingutustega on aga siiski kõik mäed ületatavad.

Elades ise maal, soovisime pulma toimumiskoha siduda enda jaoks oluliste paikadega, mis oli ka kindlasti väljakutse omaette, alates sellest, et registreerimise korraldamine Põhja-Kõrvemaa maastikukaitsealal on seotud erilubadega ja lõpetades sellega, et kolme võtmeasukoha kasutamine mitmekümnekilomeetriste vahemaadega päeva jooksul tähendab seda, et väikseimgi viperus kuskil võib halvemal juhul päädida fiaskoga ajakavas. Seetõttu on planeerimine ülioluline, et kõik saaksid päeva maksimaalselt nautida. Nagu mainitud, siis registreerimine toimus Põhja- Kõrvemaal maalilise Ümerikjärve ääres, kuhu jõudmiseks pidid külalised ette võtma mõnekilomeetrise jalutuskäigu. Õnnitlemine toimus meie juures kodus, kuhu liiguti ühise pulmarongina ning pulmapidu toimus imeilusas Anija mõisas, mille kohta on öeldud, et tegemist on kõige ilusamini räämas mõisaga Eestis. Igatahes andsid kõik need kohad päevale oma vürtsi ja meie kõige suuremaks õnneks vedas meil ka suve kõige ideaalsema ilmaga, mis tundub justkui paremgi kui peavõit loteriil. Meie jaoks olid pulma juures olulised ka dekoratsioonid, mis olid pulmapäeva keskseteks elementideks, sidusid erinevad kohad üheks ja andsid päevale selle meie „näo.“ Peo puhul pidasime oluliseks, et külalised saaksid ennast tunda hästi ning kedagi ei pandaks soovivastaselt ebamugavatesse olukordadesse. Et oleks huvitav, aga samas mitte liigselt tegevustega koormav. Et oleks lõbus, aga mitte labane. Selles osas oli algusest peale arusaadav, et pulmaisa roll on määrava tähtsusega ja selle rolliga sai hiilgavalt hakkama Janek Pallase, kes oli ühtlasi ka meie paaripanijaks. Oluliseks pidasime ka suurepärast toitu, mille eest hoolitses Carmen Catering, kvaliteetset muusikat, mille eest registreerimisel ja õnnitlemisel hoolitses Sten-Olle Moldau ja õhtusel peol Marit Jalakase bänd.

Meie enda jaoks oligi see päev täpselt selline, nagu me oma kõige ilusamates unenägudes ette näinud olime – lihtne, ilus, rõõmus, siiras, romantiline ja mis kõige tähtsam, meie nägu. Pulmakorraldaja ei teinud meie eest otsuseid, aga oli suureks abiks õigete kontaktide väljapakkumisel, detailidele tähelepanu juhtimisel ja suuna hoidmisel. Suur- suur tänu Merily, Liisa, Taago ja kõik teised, kes meie päeva täiuslikuks aitasid teha.

Fotograaf
Carol Liis Metsla, Pulmakorraldaja
Video
Sinisilm films
Pulmakorraldus
Pulmakorraldaja.ee
Õhtujuht ja paaripanija
Janek Pallase
Peokoht
Anija mõis ait
Bänd
Sten Olle Moldau, Marit Jalakas ja bänd
Florstika
Pruut ja perekond
Pulmatort ja catering
Carmen Catering
MUAH
Gethe Rohumägi
Pruudi kleit
Pruut ise
Peigmehe ülikond
Baltman, lips Wooden lifestyle

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610