Moonika ja Toni Otepää gurmee

26.06.2014

Moonika ja Toni soovisid pulmapidu, mis oleks isikupärane, unikaalne ning kvaliteetse söögi-joogiga,  samuti ka seda, et peo detailid jääksid võimalikult palju nende endi jaoks üllatuseks. Esmalt valisime ühiselt üldise joone ja stiili, panime paika pruutpaari jaoks olulisemad aspektid nagu kaunis kuid eriline koht ja suurepärane toit, vaba pere-ja lastesõbralik õhkkond ning soov traditsioonilisi pulmakombeid veidi uuendada. Kõik see õnnestus meil ühiselt suurepäraselt- imekaunis kuppelmaastik Otepää golfiklubis, põnevad maitsed ja hubasus kõrgelthinnatud Mr. Jakobis ning uudsete nüanssidega tuntud kombed nii väikestele kui suurtele pulmalistele lõid koos tõeliselt erilise elamuse.

„Meie pulmapeo korraldus sai alguse siis, kui mõistsime et Otepää Golfirestoran Jakob on ju ideaalne koht ja ühtlasi leidus vaid 3-4 kuud varem vabu päevi ka samaks suveks. Hindame head sööki ja veini ja kui lisada sinna Jakobi suurepärased vaated ja Lõuna-Eesti muhe olemus siis oligi algus tehtud ja koht valitud.“

Nii peopaiga kaunistustes kui ka pulmatraditsioonides ja -mängudes oli mitmeid vallatuid kontraste ja isikupära. Pulmamarsi asemel kõlasid Otepää kuppelmaastiku hoolitsetud muruväljakute ja järvekeste vahel Led Zeppelini „Stairway to Heaven“ helid harfil. Kasutades ära peokoha valikust tulenevat eripära, tõime pulmapeo stiili veidi golfi temaatikat. Nii saabus pruutpaar tseremooniale lilledega kaunistatud golfiautos.

Lillede asemel palusime külalistel hoopis oma fotoarhiivi kaevuda ning tulemuseks oli suurepärane galerii pruutpaarist, kus iga külaline sai vanale aknaraamile nöörile oma foto kinnitada. Galerii andis toreda meenutuse paari senisest elust enne abielu. Peale tseremooniat ja õnnitlusi tutvustas golfiklubi pulmaseltskonnale golfimängu tähtsamaid nõkse ning nii suuremad kui väiksemad külalised said oma golfioskusi profi käe all lihvida. Nooremate pulmakülaliste meelelahutus jätkus koos lapsehoidjaga, kes toimetas lastega mängutoas ja väljas laste mänguaias.

„Oli tore kui peo käigus ja hiljemgi selgusid väikesed üllatused, mida korraldusmeeskond oli päeva sisse sättinud…meie soov oligi, et me ei pea kõike ise otsustama ja kontrollima –  koostöös valitses mõnus usalduslik meeleolu ja see tasus end kindlasti ära!“ Toredamad näited on pruudikimbu tõmbamine, kus vastutuse võttis hoopis meespool. Pruudikimbu viske asemel “tõmbasid” seda hoopis vallalised mehed ja kimbu endale saanu leidis kimbu küljest  ka juveeliäri kinkekaardi. Neiupõlvenime minemasaatmise asemel pärandas pruut oma perekonnanime tähendust sümboliseeriva esemega venna kihlatule. Ka pruutpaari esimene tants tekitas tavapärasest rohkem elevust, kuna esimeseks tantsuks kutsuti tantsupõrandale kõik abielupaarid ning tantsu lõpuks jäi tantsupõrandale vaid kõige kauem abielus olnud paar, kes pruutpaarile oma abieluõnne saladuse andis. Külalisteraamatu rolli täitis Moonika ja Toni pulmas humoorikas tagasisideankeet, kus igaüks sai oma meeleolusid ja eduka abielu kohta näpunäiteid jagada.

„Kolme kuuga valisime koos stiili, õhtujuhi, bändi, lilled, kujundused jms. Kõik tuli uhkemgi kui lootsime ja samas nii mõnusalt kodune. Ainuke asi millega üle pingutasime oli ilm…34 kraadi sooja ei ole Eestis just tihti, kuid just nii kuum ja päikeseline oli meie pulmapäev!“

Kui täiskasvanutele serveeriti õhtu lõpus maiustamiseks tore magusabuffee pulmatordi ja napsiga, siis lapsed said lisaks ka oma magusabuffee, kus erinevad koogid ja muffinid enne ära söömist laste endi poolt dekoreeritud said. Meenena  sellest toredast päevast said külalised koju viia golfipalli pruutpaari nimede ja pulmakuupäevaga.

Pulmakorraldus ja visuaalnelahendus
Pulmakorraldaja.ee
Fotograaf
Olev Mihkelmaa
Õhtujuht
Kuldar Koch
Peokoht ja catering
Mr Jakob
Bänd
Moonshine
Tseremooniamuusika
Tatjana Leppnurm

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610