Sille ja Joosepi imeline päikest täis päev

25.07.2015

Minul kui pruudil oli juba väiksena suur-suur unistus abielluda uhkes valges kleidis, kirikus ja isa käevangus. Seda kõike teadis ka mu tulevane abikaasa, kes viis mu unistuse ellu.

Oma tähtsast päevast olid Sille ja Joosep juba aastaid unistanud ja vaikselt planeerinud. Kui paariga esimest korda kohtusime, oli neil kindlalt paigas neli asja – koht, õhtujuht, bänd ja pulmavärv. Aastaga sai ühiselt korraldatud ja paika pandud ka kõik muu. Sille ja Joosepi pulmapidu oli kindlasti tähtis perekondlik sündmus, kus korraldusprotsessi kaasati ka laiem perering. Pulmapäeva lähenedes oli tunda mõnusat ootusärevust ja elevust – pruutpaar ja nende perekonnad olid sellest päevast juba kaua unistanud ja seda planeerida aidanud.

Meie pulmade planeerimise protsess sai alguse 2013 aasta sügisel. Meie rahakott ei oleks kannatanud sellist pidu, kui oleksime pulmad teinud järgmisel suvel. Seega otsustasime, et teeme seda 2015 aastal. Siis oli piisavalt aega planeerida ja mõelda..

Pruutpaar soovis moodsat, kuid traditsioonilist Eesti pulmapidu kirikliku laulatuse ja uhke pulmapeoga kaunis mõisas. Sinna juurde kuulusid kõik meie toredamad pulmakombed nagu pulmarong koos peatusega kurepesal, pulmalipu heiskamine, pulmaametite jagamine ja mängud, liigutavad kõned ja toostid, pruudipärja mahamängmine ning ka uhke ilutulestik.Väga tähtis oli pruutpaarile ja nende perele, et külalised tunneksid ennast algusest lõpuni hästi hoolitsetuna ja erilistena. Pulmarongi tarbeks küpsetati kõigile külalistele teele kaasa koduseid pirukaid, mõisa saabudes ootas kõiki külalisi külmad karastavad joogid ning hotellitoad. Nii pisikesed kui suured külalised said pruutpaarilt kaasa armsad kingitused.

Kohe algusest peale ei olnud mõttes, et millestki loobuda oma pulma nimel. Kui teha, siis teha korralikult. Abiellumine oli meie jaoks tähtis sündmus ja me olime nõus selleks kulutama nii palju kui läheb. Pulmakohaks valisime Vihula mõisa. Koha otsingutel oli põhiliseks prioriteediks külaliste majutus, et kõigil oleks võimalus ööbida. Vihula mõisa kasuks ei otsustanud mitte ainult külaliste majutuse tõttu, vaid ka peosaal oli piisavalt suur. Et me ise ja meie lähedased saaksid pidu nautida, otsustasime võtta appi ka pulmakorraldajad. Tagant järgi mõeldes, oli see igati õige otsus!

Sille ja Joosep olid väga kaastatud ja pühendunud kogu pulmade planeerimise protsessi, olles avatud ka kõigile meie pakutud ideedele ja soovitustele. Meie jaoks oli see pulm üks selle suve päikselisem ja kaunim pulm, mida oli nauding korraldada ja dekoreerida. Iga detail ja nüanss oli põhjalikult läbi mõeldud ning südamega teostatud – tulemuseks oli imekaunis ja maitsekas päikeseliselt kollane pulmapäev, täis erilisi mäletusi nii pruutpaarile kui kõigile nende külalistele.

Meie pulmapäev oli niivõrd võrratu meie elus, et ei teeks mitte kui midagi teisiti. Ka kõik meie külalised nautisid pulmapidu. Peo kõige liigutavam hetk oli minu isa kõne. Kõne tõi pisarad silma nii meile, kui külalistele ja isale endale. See muutis meid veel lähedasemaks.

Tulevastele õnnelikele inimestele soovime seda: tehke nii nagu teie tahate ja soovite, see on Teie päev.

Pulmakorraldus ja visuaalnelahendus
Pulmakorraldaja.ee
Fotograaf
Merilin Kaustel Lehtmets
Õhtujuht
Hannes Hermaküla
Laulatus
Kose kirik, Kaido Petermann
Peokoht ja catering
Vihula mõis
Peotelk
Extrahaus
Bänd
Sleepwalkers
Florstika
Ahti Lyra, Masha
Kutsed ja kaardid
Kristiina Disain
Pulmatort
Supertort

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610