Jannika ja Rauli suur pulmapidu

28.06.2015

Abiellumine ei olnud minu ja Rauli jaoks kunagi küsimärgi all – teadsime juba väga ammusest ajast, et meie tahame kindlasti abielluda. Meil mõlemal on ees ka suured eeskujud – minu ja Rauli vanemad on abielus olnud üle 30ne aasta! Meie ise aga olime Rauliga enne abiellumist koos olnud kaheksa aastat. Me soovisime väga olla üks perekond, me armastame üksteist ja tahame teha teineteist õnnelikuks. Täiesti loomulik asjade käik oligi abiellumine. Raulil on selle kohta ka muidugi oma mõte – tavaliselt kui inimesed soetavad endale mõne hingetu asja – maja, korteri, auto, siis tahetakse see väga kiiresti enda nimele vormistada. Miks mitte siis „vormistada“ enda nimele oma kõige kallim ja hinnalisem vara – Sinu naine.

Teadsime ka alati seda, et kui teeme pulmad, siis teeme suured ja korralikud. Sest tõesti, meie plaan on abielluda vaid ühe korra! Meie jaoks oli tähtis see, et saaksime seda päeva nautida ka ise 100%. Samuti meie sõbrad. Kui oleksime nad kõik rakkesse pannud, siis kellele me seda pidu oleksime üldse korraldanud? Samuti oli soov see, et kui me tagantjärgi oma pulmale mõtlema, siis ei tekiks kurbust ega kahetsust, et vot, oleks võinud ju hoopis teha nii.

Kihlusime oktoobri keskpaigas. Ja põhimõtteliselt kohe ka hakkasime tegelema planeerimisega. Teadsime kindlalt, mis bändi me enda pulmas kuulda tahame ja keda soovime pulmaisaks. Võtsime nendega kohe ühendust, küsisime, kas neil 2015 aasta suveks veel vabu päevi on, kombineerisime nende mõlema vabad kuupäevad ja nii saigi paika meie pulma kuupäev – 19.06.2015. Järgmine samm oli kohe kirjutamine pulmakorraldajatele, sest tundsime Rauliga mõlemad, et vajame kindlasti abi, kuna ka endal olid elus väga kiired ja töised ajad.

Kõigepealt tegime ära Rauliga pulmakülaliste nimekirja. Otsustasime, et kutsume tõesti need inimesed, kellega ka suhtleme ja tihedamalt läbi käime. Nimekiri tuli siiski ootamatult pikk – 13o inimest! Teadsime, et ei soovi mõisapulma – see ei oleks olnud üldse meielik. Teadsime ka seda, et pulm ei tohiks toimuda Tallinnast väga kaugel, sest enamus meie külalisi olid Tallinnast ja me ei tahtnud võtta endale lisakoormat ööbimiste näol. See aga piiritles väga ära, mis ja kuidas me üldse pulma pidada saame. Sest väga raske on leida Tallinnas – Tallinna ümbruses kohta, mis mahutaks ära nõnda palju inimesi. Esimene variant oli rentida telk, see uhkelt ära kaunistada ja pidu pidada seal. Kui aga saime telgi pakkumise, oli meie pulma eelarve juba peaaegu lõhki. Mina juba muutusin suhteliselt nukraks, et peame ikka nimekirja uuesti üle vaatama ja pooled nimed julmalt maha kriipsutama. Raul aga ei olnud nõus nii kiiresti käega lööma. Uuris ja otsis ja kuidagi imekombel leidis Sakust Rehe küüni. See oli tõeline õnnistus! Sealt edasi saigi minu suurimaks sõbraks Pinterest, kust kogusin mõtteid ja ideid. Need kandsin omakorda kohe ette pulmakorraldajatele. Käisime nendega koos kohta üle vaatamas, nemad pakkusid oma ideid ja lahendusi. Koostöö sujus suurepäraselt! Visioon oligi midagi õrna, pehmet, maalähedast, pastelsed toonid, hubane, armas… Ja lõpplahendus oli veel parem, kui ma oleks osanud üldse kunagi oodata!

Ka meile endile tuli see üllatusena, missugusena lõpuks see küün välja nägi. Olime ju küll kõik detailid läbi rääkinud, aga kaunistama meie seda ei pidanud ja kui me sinna kohale jõudsime, siis tõesti, see oli meile niii tore ja hea üllatus, sest kõik nägi täiesti vapustav välja!

Järeleandmisi me oma plaanides väga tegema ei pidanud. Mõned ideed, mis võib-olla algselt olid, said lihtsalt teistsuguse/parema lahenduse. Kõige parem ongi see, et me ei teeks mitte midagi teisiti. Ma olen nii nii õnnelik ja rahul, rahul pulmakorraldajatega, kõigi tegijatega  – alates cateringist ja fotograafist lõpetades floristide ja bändiga! Kogu päev oli lihtsalt imeline ja ma ei muudaks mitte midagi!

Enim olime nõus kulutama fotograafile, videograafile, pulmaisale ja bändile! Foto-ja videograaf just seetõttu, et need on ainsad mälestused, mis meile jäävad. Kuna ma ise näiteks laulatusest suurt midagi ei mäletagi, siis oli lihtsalt nii hea seda video pealt uuesti vaadata. Samamoodi pildid- peol jäid nii paljud detailid märkamata, piltide pealt pärast vaatasin ja imestasin! Samuti ei tee seda päeva enam uuesti, need emotsioonid ja tunded on täiesti ainukordsed ja kui keegi suudab need pildile ja videole tabada on see lihtsalt väga väga suur kingitus! Samuti pulmaisa. Tema teeb sellest peost just sellise nagu te tahate. Mängud, juhendamine, külalistega suhtlemine – see kõik on ülioluline. Eriti kui on suur pulm. Ja toit peab ka maitsev olema – kui on ikka inimestel kõht tühi, siis on ka meel pahur.

Kõige-kõige imelisem oligi see, et meid ei tabanud mitte ükski negatiivne üllatus. Kõik sujus nii imeliselt. Pulmapäeval ja sellele eelneval päeval ei olnud mitte ühtegi asja, mille pärast ma oleksin pidanud muretsema. Usaldasin 100% pulmakorraldajaid ja arvan, et see on väga oluline. Isegi kui võib-olla oli midagi, mis ei sujunud või ei läinud plaanipäraselt, siis meile Rauliga sellest ei räägitud ja ei paistanud ka midagi välja. Meie saime lihtsalt olla külalised sellel peol.

Kõige liigutavamaid hetki meie pulmas oli nii nii palju. Meil oli kiriklik laulatus-kogu laulatus oli nii liigutav, et ma oleks tahtnud terve aeg nutta ja siis jälle naerda, sest kõik oli nii ilus ja õhus oli nii palju armastust! Väga liigutavad olid kõned, mis meie sõbrad pulmas tegid. Ilupiltide tegemine oli nii armas ja romantiline. Liigutav oli ka see, kui meie peokohta jõudsime ja nägime tervikuna seda kõike, mida olime nii kaua planeerinud. Võime vabalt Rauliga öelda, et see on siiani meie ilusaim ja toredaim päev ja just seda see peakski olema!

Külalistele jäi enim meelde laulatus. Ka nende arust oli see väga siiras ja liigutav. Samuti meeldis külalistele väga fotonurk, mis oli pulmas! Kõigile nii hea meenutus pulmast. Kõik on kiitnud toitu, seda kuidas kõik sujus nii hästi, et see pulm oli nii meielik. Nii siiras ja ehe. Kuidas kõik oli üks suur tervik. Kiidetud on ka kogu floristikat, kujundust, detaile – ja just kõigel sellel ongi niii suur käsi mängus meie superarmsatel ja toredatel pulmakorraldajatel .

Ja kui ma nüüd uuesti mõtlesin kogu peo peale, siis üllatus oli ka see, kui elekter korraks ära läks. Aga väga paljud külalised arvasid, et see oligi korraks nii planeeritud, sest see isegi kukkus hästi välja. Bänd mängis akustiliselt edasi, laudadel olid küünlad – kõik nägi nii romantiline ja ilus välja! Et võis tõesti arvata, et see oli planeeritud elektri katkestus.

Pulma planeerimisel kindlasti silmas pidada seda, et see päev on teie kahe päev. Tehke sellest unustamatu päev, kui tunnete, et kõike on liiga palju, võtke endale abilised. Nemad seovad selle päeva ühtseks, pööravad tähelepanu pisidetailidele, mis lõpuks teevadki sellest just selle TEIE näoga pulmapeo! Oluline on, et te ise saaksite seda päeva nautida 120%, ilma et peaksite millegi pärast muretsema. See päev läheb niigi liiga kiiresti! Ärge hoidke kokku fotograafi ja videograafi pealt – need on ainsad mälestused, mis jäävad teiega kogu ajaks. Ärge kartke rääkida oma mõtetest ja unistustest – kõik saab teoks teha. Ärge häbenega ka küsimast soodustusi/allahindlust – tegelikult on Eesti ettevõtjad väga sõbralikud ja vastutulelikud.

Kõige kõige tähtsam on see, et enda pulmapäeval Teie kaks saaksite nautida seda kõike ilu ja armastust, mis on teie ümber ja tähelepanu pöörata kõige tähtsamale – abikaasadeks saamisele!

Pulmakorraldus ja visuaalnelahendus
Pulmakorraldaja.ee
Fotograaf
Gerry Sulp
Videograaf
Awentus
Õhtujuht
Hannes Hermaküla
Laulatus
Rannamõisa kirik
Peokoht
Rehe Küün
Bänd
Onud
Florstika
Kuu Salong
Kutsed ja kaardid
Pulmapisik
Pulmatort
Event Catering

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610