Lauadekoratsioon päevalilledega Hiiumaa pulmas

Kasulikud nipid: kuidas hoida pulma korraldamisel raha kokku?

Küünipulm võib osutuda arvatust kallimaks peopaigaks.

Seitsmeaastase kogemusega pidude korraldusfirma Celebrate Groupi meeskonnaliikmed Merily Heinmaa ja Taago Heinmaa jagasid Rahageeniusele ideid, kuidas viia pulmad läbi võimalikult väikese eelarvega.

Praegune hall taevas ja porine maapind on pühkinud mälupildist pidustused soojas suveõhtus, ent just praegu on paras aeg – kui mitte öelda isegi viimane aeg – hakata planeerima pulmapidu, kui eesmärgiks on panna sõrmused sõrme 2020. aastal.

Parem hea diskor kui kehv bänd

Merily Heinmaa toob välja, et pulmapidu planeerima hakates peab pruutpaar panema esmalt paika prioriteedid, mis on nende jaoks sel päeval olulised ja mille peale ollakse rohkem nõus kulutama.

“Mõistagi, mida rohkem maksad, seda kvaliteetsema teenuse saad. Leidub ka soodsamaid teenusepakkujaid, aga kui küsitud raha on olematu, siis on see märgiks, et kuskil peab olema puudujääke,” ütleb Merily tuues näiteks, kui neljaliikmeline bänd küsib paarsada eurot esinemise eest, siis võib olla heli kehv või pole kogemusi piisavalt. 

Peokorraldajad Merily ja Taago Heinmaa rõhutavad, et hinnapakkumisi saades on oluline vaadata kõik põhjalikult üle, sest soodne hind võib tulla sellest, et osad detailid on jäetud välja. Näiteks ei ole toitlustuse puhul arvestatud teenindajate tasu või bändimehed on jätnud välja helisüsteemi rendi.

Ent olukord ei ole lootusetu, sest sellele leidub kaval lahendus. “Kui muusika on oluline, aga eelarve pole suur, siis tasub bändi asemel mõelda heale peodiskorile kui halvale bändile,” räägib Merily. Seda põhjusel, et diskor on üks tegelane ja tema tasu on ilmselgelt väiksem, kui terve ansambli oma ja temaga saab panna paika terve muusikalise menüü, mis on meeltmööda nii endale kui ka külalistele.

Loomulikult on pulmatseremoonia ja peo juures oluline asukoht. Taago Heinmaa selgitab, et kõige soodsamad paigad pidamiseks on suuremate keskuste lähedustes – Harjumaa ja Tartumaa. Seda seetõttu, et teenusele lisanduv transporditasu on väiksem.

“Korraldades pulma saartel või Setumaal, peab arvestama, et näiteks fotograaf või jumestaja sõidavad maha mitusada kilomeetrit ja veedavad autos mitu tundi ning seetõttu ei piirdu nende tasu ainult teenuse hinnaga,” selgitab Taago.

Loe pikemalt rahageeniusest…

Comments are closed

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610