Irena ja Allani võrratu kooslus

08.07.2016

Meie pulmade visioon oli lihtsus, merelähedus ja vabadus. Lihtsuse all mõtlesime seda, et pulmapidu ei oleks mõisas vaid maal – Hiiumaal. Ja kui pidu juba Hiiumaal, siis merelähedus käib selle asja juurde. Vabadus siis külaliste mõttes, kus külalistel ei ole pinget ega stressi mõne mängu või esituse osas.

Irena ja Allani armas päev oli segu kõigest imelisest, mida Eesti suvel on anda – juulikuine soojus ja päike, meri, rukkililled, kaunis Hiiumaa. Kalana sadamaresto ja puhkeküla sobisid Allani ja Irena pulmapäevaks suurepäraselt, kuna koht asus otse mereääres, oli lihtne, armas ja võluv ning võimaldas majutada kõik nende pulmakülalisedPruutpaar oli meiega kohtumise hetkeks ise väga palju enda jaoks juba selgeks mõelnud mida nad oma pulmas teha ja näha sooviksid, kuid olid avatud ka meiepoolsetele ideedele ja soovitustele ning koos panime paika iga viimse kui pisidetailini läbimõeldud pulmapäeva. Rukkililled, kotiriie ja pits on saanud armastatud maalähedaseks klassikaks, millele lisasime isikupära lisavaid nüansse. Nii lisandusid näiteks mereteemaga haakuvad elemendid, omanäoline fotonurk ja kingikohver. Irena ja Allan olid väga andekad ja töökad isemeisterdajad, kes tahtsid, et nende pulmapäev oleks nende nägu, täis isevalmistatud detaile. Nii said pruudi käe all valmis imelised pulmakutsed, fotonurga taust, pokaalid, tordilabidad ja mitmed muud pisidetailid, koos laste abiga volditi sadu armsaid paberlaevukesi, isegi rukkililled kasvatas pruut seemnest ise! Peigmees meisterdas uhke puidust tordialuse ning külalised said nautida tema enda tehtud ehtsat Hiiumaist kuivatatud tuulehaugi ja kohalikku koduõlut.

Seekord jagab meile oma meenutusi ja emotsioone pulmapäevast peigmees.

Abielu on teineteist armastavate inimeste privileeg ja ei ole mõjuvamat põhjust, et luua oma perekonnast veel ühtsem ja täiuslikum tervik kui see seni on olnud. Abiellumise lahutamatu osa on selle tähtsa sündmuse tähistamine ehk siis pulmapidu. Pulmapidu kujutasime ette lihtsa ja merelähedasena, kus külalised tunneksid end vabalt ja mõnusalt. Kuna mina olen hiidlane ja Hiiumaal oleme veetnud oma suvepuhkused, siis peamiseks kriteeriumiks oli pulmade toimumise koht ja see oli Hiiumaa. Mind üllatas pulm kui selline, täielikult. Kogu see päev oli niivõrd lahe ja emotsionaalne, et seda peab iga inimene ise kogema. Paberil ei võimalik seda tunnet väljendada, see on ülim. Eriti suur rõõm oli seda päeva jagada oma lähedaste ja lähedamaste sõpradega. Kogu pulm, alates õnnepaleesse sisseastumisest Wagner’i saatel kuni pulmapeo lõppemiseni, oli väga emotsionaalne, see on kustumatu mälestus. Külalisi liigutas väga tseremoonia, nime ära saatmine ja meie kohtumisloo video. Kõik sobis nii hästi kokku ja kõike oli nii täpselt õige annus, siis seega planeeriksime täna ilmselt samasuguse pulma.

Pulm ei ole see koht, kus sa pead rahaliselt kokku hoidma, aga samas tuleb säilitada ratsionaalne mõtlemine, sest on kohti, kus vajadusel on võimalik palju säästa. Ja ärge mõelge üle! Kõik läheb nii-ehk-nii selliselt nagu Te seda soovite ja need asjad, millede kulgu Teie muuta ei saa, siis nendele ei ole mõtet energiat raisata. Peigmehena võiksin anda soovituse, mille peale ei pruugi ise tulla. Nimelt suvel olgu alati tagavaraks vähemalt üks triiksärk ja kui tellite rinnakaunistusi, siis meestele võiks olla ka teine tagavaraks. Pruudi soovitus: kindlasti paluge appi pulmakorraldajad. Nemad on sel tähtsal hetkel Teie tugiisikud ja hoiavad laeva “õigel” kursil. Ise kaasa tehes, saab see tähtis sündmus Sulle veel tähtsamaks ja lähedasemaks. Tänaseks on piisavalt aega möödas meie Hiiumaa pulmadest, aga ikkagi on selline ülev ja soe tunne kogu sellest tähtsast sündmusest.

Pulmakorraldus ja visuaalnelahendus
Pulmakorraldaja.ee
Fotograaf
Kristiina Männik Kivi
Õhtujuht
Margus Tabor
Laulatus
Kärdla Perekonnaseisuamet
Peokoht
Kalana Sadamaresto
Bänd
Omad Poisid
Florstika
Pruut, pruutpaari lilled Pääsukese lilleärist
Pulmatort
Paavli Koogitare
Pulmakleit
Pärl pulmakleitide salong
Peigmehe ülikond
Gowri
MUA ja soeng
Marilin Osa, Tiina Heinma

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610