Triin ja Fredy uskumatu ja unustamatu küünipulma romantika

24.08.2018

Meie pulmade korraldamise lugu algas 2016. aasta detsembris, kui me kihlusime. Pärast seda tuli otsustada, kuidas ja millal pulmad soovime teha. Meie jaoks oli olemas kaks varianti: kas teeme unistuste pulmad või siis ei tee üldse pulmapidu. Kompromisse oma unistuste osas me teha ei soovinud. Pärast aastat aega selle mõtte veeretamist otsustasime, et proovime pulmi korraldada. Just proovime, sest kõik teavad, et pulmad on väga kulukad. Meil polnud aimugi pulmadega seotud kuludest, kuid meil oli oma peas paika pandud eelarve. Leppisime omavahel kokku, et kui me saame selle raha eest täpselt sellised pulmad korraldada nagu me oleme unistanud, siis teeme pulmapeo, kui aga eelarvest jääb puudu, siis abiellume kahekesi.

Me polnud varem väga paljudes pulmades käinud ning meil polnud ettekujutust pulmade korraldamisest. Pulmade korraldamisega alustamine on väga raske, pole ühtegi kontakti, aga on tohutult ideesid. Me ei suutnud hoomata erinevate osade maksumusi ning kõik käis kuidagi üle jõu. Oli hetki, kus panime kogu idee ootele, sest lihtsalt ei osanud edasi minna. Juhuslikult sattusime pulmakorraldaja.ee lehele ning see oli parim leid meie pulmakorralduse protsessis, sest ilma Merily ja Liisata poleks meie pulmad ilmselt toimunud. Pärast esimest vestlust oli mul peotäis kontakte ja ideesid, millega edasi minna. Saime konkreetseid vastuseid ja panime kokku esialgse eelarve. Tänu pulmakorraldajatele saime ligi infobaasile, mida esmaabiellujad ei saagi kuidagi teada. Nende kogemused hoidsid ära meid päris mitmest kehvast valikust ning nende julgustamine aitas paljude ägedate ideede sünnile.

Kui me rääkisime oma visioonist ja ideedest, siis pulmakorraldajad soovitasid meile kohe Rehe Küüni. Mida rohkem me selle peale mõtlesime, seda rohkem see meie stiiliga sobis. Soovisime maalähedast küünipulma. Kui koht oli broneeritud, siis järgmised olulised sammud olid pulmaisa ja bändi broneerimine. Teadsime, et ei soovi nende osas kompromissi teha ning valisime mõlemat väga hoolikalt. Tegime palju eeltööd, vaatasime erinevaid videosid, saatsime palju päringuid ja kohtusime mitme pulmaisaga. Ka fotograafi valimine oli keeruline, kuna pidime läbi vaatama paljusid portfelle ning saatma palju päringuid. Umbes pooltele päringutele tuli vastuseks, et nad on kahjuks juba broneeritud. Õnneks, need teenusepakkujad, keda me kõige rohkem soovisime, olid meie pulmapäeval vabad. Pärast teist kohtumist pulmakorraldajaga saime pulmakorralduse kava, mis aitas pulmadega seotud tegevuste planeerimisel.

Korraldamist oli palju ja see tõesti aitas kõike kontrolli all hoida ja hoomata. Märtsis saatsime laiali kutsed, mille sisu tellisime, kuid ümbrise tegime ise kotiriidest, pitsist ja takunöörist. Meie jaoks oli oluline, et kutse annab külalistele vihje pulmade stiilist. Otsustasime suure osa dekoratsioonidest ise teha ning kümneid tunde läks purkide puhastamisele ja kaunistamisele, kuid pulmakorraldaja enda ladu oli see, mis meie dekoratsioonidele viimase lihvi andis. Saime mugavalt pulmakorraldajalt rentida puuduolevad dekoratsioonid. Pulmade lähenedes avastasime, et oleme planeerinud kõik, millest oleme unistanud. Me ei pidanud, millestki loobuma ega järeleandmisi tegema. Kõik abiellujad soovivad seda ja me oleme väga rõõmsad, et meil see võimalus oli.

Meie pulmapäev oli imeline. Me arvasime, et väikesed viperused või erinevused kokkulepetes võivad meie tuju rikkuda, kuid tegelikkuses on pruutpaar sellel päeval oma mullis, kus kõik on imeline ja unustamatu. Tagantjärgi vaadates pilte, leiame sealt asju, mida me sellel päeval ei märganud. Seega tulevastele abiellujatele soovituseks, ärge muretsege üle. Kui olete pulmakorraldajad palganud, siis kõik laabub.

Kõik meie teenusepakkujad vastasid meie ootustele ja nendega seoses ühtegi viperust ei olnud. Külalistele jäid kõige rohkem meelde bänd ja pulmaisa. Nemad loovad terve õhtu meeleolu. Meie jaoks olid mõlemad väga olulised otsused ja me nende osas kindlasti kokku ei soovinud hoida. Kui tuleb loota ilma peale, siis on alati võimalus, et kõik ei lähe nii nagu planeeritud. See juhtus ka meil, õhtune vihmasadu tähendas, et planeeritud õuekava tuli ümber korraldada siseruumi. Külalised ei saanud arugi, et esialgset plaani on muudetud.

Lisaks kiitsid külalised Fotostopi. Nad said tehtud pildid kohe kätte ning külalisteraamatusse kleepida. Isegi vanemad külalised pildistasid ennast erinevate siltidega ning kleepisid pilte külalisteraamatusse või võtsid pildid endale koju kaasa. Toitlustus oli meil tellitud Caviar Cateringi poolt ning nende professionaalsus ja teeninduskvaliteet oli märkimisväärne. Lisaks maitsvale toidule oli teenindajad väga toredad ja vastutulelikud. Jäime nendega väga rahule nii ka meie külalised.

Järgmistele pruutpaaridele soovitame panna enda jaoks paika prioriteedid, millistele teenusepakkujatele olete nõus rohkem kulutama ja milliste osas soovite kokku hoida ja olete nõus kompromisse tegema. Väga palju tasub uurida juba abiellunud inimeste kogemusi, sest väga keeruline on otsuseid teha, kui te puutute pulma maailmaga esimest korda kokku. Pulmakorraldajad aitavad väga palju, nad annavad nõu ja soovitavad teie stiiliga sobivaid lahendusi ja teenusepakkujaid. Ärge unustage, et see on teie päev. Proovige sellel päeval võimalikult palju pulmakorraldusest eemal olla ja nautida seda ühte päeva, mille korraldamiseks nii palju energiat on kulunud.

Koordinaator ja dekoratsioonid
Celebrate Group
Fotograaf
Evelyn Kungla
Tseremoonia meister ja õhtujuht:
Priit Oks
Peokoht
Rehe küün
Catering
Caviar Catering
Pulmatort
Caviar Catering
Valguslahendus
EKD
Bänd
Dance-O-Phones
Florstika
Ahti Lyra
Paberikunst
Sipelga Letterpress
Külalisteraamat
Pulmapisik
MUAH
Jenni Korjus
Peigmehe ülikond
SuitUp
Pruudi kleit
Anna-Bella Salong
Kalligraafia
Tähtede Seis

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610