Hiie ja Fréderic – Prantslaste tulisus ja eestlaste tragidus.

12. august 2017

Ühel külmal veebruarikuu pärastlõunal helistas Hiie Luksemburgist – nad olid otsustanud Frédéricuga oma abielu tähistada Eestis…Selleks hetkes oli paigas kuupäev ning broneeritud Pühavaimu kirik. Algas poole aastane seiklus, mis 12.08.17 sai tervitatud kõige kuumema ilma, suurima äikesetormi ning imelise abielu tähistamisega…
Hiie ja Frédéric registreerisid oma abielu 2016. aasta lõpus Luksemburgis kahekesi, ilma suurema kärata… “Ent peigmehe hing ei olnud mitte rahul, et ta oma perekonnaga seda tähtsat hetke jagada ei saa ning nagu prantsuse komme nõuab, soovis ta seda teha pruudi kirikus. Pruut siis nõustus armulikult.” Hiie ei olnud kunagi valgest kleidist ega pulmadest unistanud ning ei teadnud üldse, kuidas pulmad tänapäeval käivad. “Eriti Eestis, kust olen 12 aastat ära olnud. Kui hakkas kohale jõudma, et tulebki asi ära teha, hakkasid hingekeeled tööle ning “tulid” otsused – pulmakleidi lõige ja selle värv, et peigmehele annab mind altari ees üle mu poeg ja kõlab Viimse reliikvia “Laulatus”. Abikaasale oli ülitähtis altari ees kõik küsimused oma häälega küsida ja et peol saaks palju nalja ja naeru ja tantsida.”

“Algne soov oli leida mõis Lõuna-Eestis looduskaunis kohas, ööbimisega kõikidele külalistele kohapeal. Seda eriti abikaasa suure prantsuse-itaalia perele Eesti looduse näitamiseks.
Kuid sellel hetkel ei olnud enam valikuvõimalused nii suured ning lisaks hakkas otsust mõjutama ka transpordiolulisus, sest enamik külalisi olid välismaalased. Loodus tühja kohta ei salli ning nii leidsime Saku mõisa, mis oma kaunite saalide ja pidulikkusega vastas meie ootustele.”

Kõige liigutavamaks hetkeks Frédéricule oli kui Hiie oma poja saatel altari ette kõndis. Hiie jaoks omas kõige suuremat tähendust nende pulmavalss. Bänd oli selle tarbeks ära õppinud ka imeilusa itaaliakeelse “Senza Fine”.
Pulmapäeva taevas oli kaetud maagilise valgusega ning külaliste ergutamiseks hakkas kallama paduvihma just siis, kui pulmakülaliste buss kohale jõudes uksed lahti tegi. Õnneks olid vihmavarjud neid kohe ootamas ja kellegi meelt see ei heidutanud. Selles pulmas oli nalja, naeru ja tantsu palju. Magic Mirror oli populaarsem kui kunagi varem ning külalisteraamatus jäi lehti puudu, sest kõigil oli nii palju pruutpaarile öelda.

Fotod
Marit Kuusk ja Pulmakorraldaja
Korraldus ja visuaalne lahendus
Pulmakorraldaja.ee
Laulatus
EELK Viimsi Püha Jaakobi kirik
Kirikuõpetaja
Gustav Piir, orelil Olga Gams
Muusika kirikus
Keelpillitrio ja koor Credo
Peokoht ja catering
Saku mõis
Õhtujuht
Taavi Puuorg
Muusika
Lucky Jeans
DJ
Ülar Enn
Tort
Supertort
Käsitöötrühvlid
Chocelite
Florist
Ahti Lyra, Masha
Pruudi kleit
Just4You
MUAH
Darja Tamm
Magic Mirror
Photobooth.ee
Paberikunst
Mari Hüvato käsitöö ja disain
Peaehe
Katriin Korsar

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610