Anna-Liisa ja Teedu Lõuna-Eesti lossipulm

27.07.2019

Anna-Liisa ja Teet olid koos olnud juba üle kümne aasta enne kui otsustasid asja ametlikuks teha. Nende soov oli teha pulmapidu sõpradele, perele ja sugulastele. „Tahtsime, et see oleks mõnusaid tegevusi täis päev, mis jääks meelde kauemaks ning tekitaks ilusa mälestuse,“ sõnab Anna-Liisa.

Korraldamisega alustas pruutpaar poolteist aastat enne. Kohe alguses kaasasid nad endaga ka pulmakorraldaja. „Meil olid oma mõtted, mida me tutvustasime pulmakorraldajale, nemad omakorda lihvisid idee paremaks ja viisid selle ellu,“ on pruut rahul. Ta rõhutab ka, et on palju asju, millest ise ei oska mõeldagi, kuid mille peale ürituskorraldajad tulevad ja sellega pulmapäeva veelgi ideaalsemaks muudavad. „Mul on südamest hea meel, et me leidsime Merily, Taago ja Liisa, usun, et muidu ei oleks pulmapäev pooltki nii äge olnud, kui see oli.”

Järeleandmisteta ideaalne pulm

Noorpaar oli otsustanud saada just oma unistuste pulma, mistõttu järeleandmisi teha ei tahetud. “Peame tõdema, et ei oleks arvanud, et see kõik nõnda kallis on, kuid see oli seda kõike väärt,“ jäävad nad endale kindlaks. Raha oli kogutud juba pikemat aega ning nii said ka kõige nõudlikumad soovid täidetud. “Meie sõbrad, kes abiellusid 2016. aastal andsid meile väga head nõu:

„pulmadesse panusta nii palju kui võimalik, isegi kui vaja pulma aasta-kaks edasi lükata, aga see on seda väärt.”

“Kindlasti olime nõus enim kulutama meelelahutuse, asukoha ja fotograafi peale. Meie eesmärk oli saada „värvi täis“ pildid ning Triin Mangusson täitis kõik meie ootused,” meenutab pruutpaar. Esialgsest eelarvest jättis pruutpaar välja videograafi, kuid planeerimise käigus otsustasid nad siiski selle teenuse kaasata. “Olime väga õnnelikud, et selle teenuse võtsime. Sinisilm Films, Marten Merilaga, tabasid kogu peo emotsioone nii hästi. Elame seda iga kord läbi kui videot vaatame,” muljetab pruutpaar. 

Kleidi disainis pruut endale ise ning koostöös õmbleja Silvi Juhkamiga sai valmis ainulaadne ja unikaalne pulmakleit. Ülikond valmis Suit-up’s. “Äärmiselt professionaalne teenindus, professionaalne disaini väljatöötamine, tulemusena sai väga ilus ülikond.”  

Telgipulm põimunud lossipulmaks

Pulmakoha puhul oli väga oluline, et see asuks Lõuna-Eestis, kuna siis oleks lihtsam ka vanavanematel kohale tulla. Samuti oli tähtis, et kõik külalised mahuksid ööbima. “Käisime vaatamas mitmeid kohti, kuid kui jõudsime Wagenkülli Lossi (varasemalt tuntud Taagepera lossi nime all), siis saime koheselt aru, et see on see õige koht meie jaoks,” meenutab pruutpaar.  Lossi aed oli ideaalne paik, kuhu üles seada suur telk pulmapeo jaoks. Telk oli üleni läbipaistev, mis andis võimalusi nii lossil endal kui pargil tekitada muinasjutulise ja elegantse atmosfääri. 

Kõige liigutavam hetk oli pruutpaari jaoks tseremoonia. Üllatusena pruudile, kaasati tseremoonial ka tema enda truu neljajalgne sõber, kes tõi altari ette abielusõrmused, mis tõi paljudele külalistele pisarad silma. Liigutav oli muidugi ka kogu ülejäänud paaripanek.

Anna-Liisa on eriti suur koerasõber, mistõttu palusid nad külalistel lilled poodi jätta ja nende asemel kaasa võtta hoopis annetused loomade varjupaigale. Kingitud asjad viis noorpaar hiljem aga Tartu Koduta Loomade Varjupaigale.

„Usun, et igale külalisele jäi meelde erinev seik meie pulmast, kuid kindlasti oli suur ja mõnus üllatus Taukari esinemine, mis pani 30-kraadises kuumuses kõik inimesed hoogsalt tantsima ja laulma,“ räägib Anna-Liisa. Samuti oli bänd Fragments äärmiselt äge ning hoogne, nii et hommikuks oli kõikidel kaloreid kulutatud mitme päeva eest. Pulmaisa Taavi Puuorg sobis meie seltskonnaga äärmiselt hästi ning meie sarkastilise seltskonna puhul suutis igale naljale vastata. Kõht kõveras sai naerda terve õhtu. “

Pulmakorraldajaga uute üritusteni

Igas pulmas tuleb ette ootamatuseid. „Üllatusi esines küll, kuid meie saime neist teada alles järgneval päeval, mis näitab kui professionaalsed on pulmakorraldajad,“ oli pruut rahul. Kõik probleemid said taustal lahendatud ilma, et pruutpaar üldse nendest midagi kuulnud oleks. „Isegi kui esines mingeid probleeme, siis meie sellest aru ei saanud. Kindlasti soovitame võtta endale pulmakorraldajad. Te isegi ei suuda ette kujutada, kui palju abi neist on. Pulmapäev peab olema pruutpaarile sama nauditav kui külalistele. Meie jaoks oli kõik nii vapustavalt hea, et oleme juba nende teenust uuesti kasutanud minu vanemate 30. pulma-aastapäeva peoks, mis oli järjekordne õnnestumine. Tahame veelkord südamest tänada kõiki, kes meie pulma korraldamisse panustasid ja aitasid selle päeva muuta unustamatuks.“

Peokorraldus ja visuaal
Celebrate Group
Pruudi kleit ja aksessuaarid
Disain pruut ise, teostus õmbleja Silvi Juhkam
Peigmehe ülikond ja aksessuaarid
Suit-Up
MUAH
Kristin Doronin
Fotograaf
Triin Mangusson
Õhtujuht
Taavi Puuorg
Tseremooniameister
Pereliikmed
Notar
Marko Mikk
Tseremoonia toitlustus
Käru catering
Muusikud
The Fragments, Taukar, Dj Mihkel Eller
Peokoht ja toitlustus
Lossispaa Wagenküll
Baar
Blood, Milk and Water
Florist
Ahti Lyra
Peotelk ja mööbel
Extrahaus
Dekoratsioonide renditooted
Kõvernael, Different ja Reserv
Kangad ja valgus
EKDesign
Infograafika
Woodyart ja Pulmapisik

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610