Pulmaeelarve

 

Loomulikult on iga pulm ainulaadne ja nii ka peoga seonduvad kulutused. Oma kogemustele tuginedes võime siiski öelda, et ühel Eesti pulmal, hoolimata pulmaeelarvest või stiilist, jaguneb eelarve just selliselt. Olgu see siis suur või väike, uhke mõisapulm või maalähedane küünipulm.

Pulmad on väga tähtis elusündmus, mille puhul soovitame alguses pigem suuremalt mõelda, minna oma soovide ja unistustega kaasa – võib selguda, et selle hinnasilt polegi tegelikult nii kättesaamatu, kui alguses kartsite. Samuti saate hinnapakkumiste põhjal teha valikuid, mida täpselt võtta ja mida jätta. Nii saate mõnes enda jaoks tähtsale elemendile kulutada rohkem, jättes mõne teise kuluallika hoopis ära – näiteks soovite oma lemmikbändi, samas ei pea vajalikuks lisameelelahutust nagu ilutulestik või tantsijad.

Juhtub teil olema tuttavaid, kes saaksid mingite teenuste osas aidata ja soodsamaid pakkumisi teha, siis soovitame teil kindlasti neid võimalusi lähemalt uurida. Samuti on elemente, mida julgustame pruutpaari ise tegema, nii on lisaks rahasäästule teie pulm ka personaalsem ja just teie nägu. Siiski on mõned valdkonnad, kus soovitame tuttavate ja isetegemise asemel usaldada professionaale – nii on kindel, et olete pärast õnnelikud ja tulemusega rahul.

Palju õnne kõigile abiellujatele ja edukat planeerimist!

Pulmaeelarve

Catering 27% – hinnaarvestuses on tseremooniajärgsed suupisted õnnitlusjoogiga, õhtusöök (soolane ja magus), joogid (sh alkohol), teenindus, nõud ja linad (sh lauad). Samuti on vastavalt teie vajadustele siinse kuluartikli hulgas toolide ja toolikatete rent. Pulmad on enamasti terve päeva kestev üritus, seega peab toitu arvestama tavapäraselt suuremas koguses. Menüü valik toimub vastavalt maitseeelistustele kuid ka eelarvele, kaasake kindlasti sellesse arutellu ka toitlustaja, kes teile sobiva pakkumise koostab.

Pruutpaari välimus 12% – abielusõrmused, pruutpaari riietus, jalanõud ja aksessuaarid, juuksur, jumestaja. Teie riietuse hinda võib väga palju mõjutada see, kas rendite, ostate salongist, lasete disainida ja õmmelda või tellite hoopis välismaalt. Abielusõrmused on üks neid väheseid asju, mis jääb päriselt teiega aastakümneteks. Sellele tasub põhjalikumalt mõelda enne otsustamist. Sõrmused peaksid olema väga mugavad, sobima igapäevaseks kandmiseks, olema vastupidavad ja kvaliteetsed. Abielusõrmuste tegemisel on võimalik kasutada ka oma kulda, mis loomulikult hinda mõjutab.

Peokohad 12% – ilusaks pulmaks on teil vaja leida ka vastav tseremoonia- ja pulmapeo koht.  Peokoha hind varieerub tavaliselt kõige enam. Juhul, kui tegemist on kohaga, mis pole peo pidamiseks mõeldud, peab vahel arvestama lisaks koha rendihinnale ka näiteks vee, elektri ja wc varustamisega. Näiteks kirik, mererand või koduaed ei maksa tavaliselt hoopis midagi. Küünide (elektri ja veevärgiga), peosaalide, restoranide ja mõisate puhul tuleb enamasti siiski arvestada suurema väljaminekuga. Sageli puudub aga taolistel kohtadel rendihind või on see väga soodne siis, kui tellite toitlustuse nendelt.

Floristika ja muu dekoor 9% – siia alla kuulub kogu visuaalne ilu peale pruutpaari enda. Floristika hõlmab pruudikimpu, peigmehe rinnakaunistust, autokaunistusi, ka pruutneitsite ja peiupoiste kimpe/seadeid, tseremoonia ja peopaiga seadeid. Lillede valikul soovitame jälgida hooajalisust, nii saate kvaliteetseimad õied ja soodsaimad hinnad. Lillede võlu on nende ainukordsuses, muutes tavalised igapäevased ruumid pidulikuks sündmuskohaks, luues õhustiku ja emotsiooni. Siia valdkonda kuuluvad lisaks floristikale ka kõik muud dekoratsioonid: valgustehnika, küünlad, laternad, laekad, kangad, paelad, viidad ning kõige selle transport, üles seadmine ja koristus.

Muusikud 8% – tseremooniamuusikud, pulmapeo bänd ja/või DJ. Loomulikult peaksite esmajoones muusikuid valima oma maitseeelistustest lähtudes, kuid lisaks tuleks ka silmas pidada oma külaliste keskmist maitset, et lisaks teile ka teisi paare tantsupõrandal leiduks. Hinda mõjutab bändi tuntusest enam liikmete arv. Enamasti tulevad muusikud oma tehnika ja vahel ka valgustusega, samuti peaksid nad alati olema valmis õppima vähemalt ühe pruutpaari lemmikloo.

Fotograaf  5% – pulmafotod jäävad kestma ja meenutama teie tähtsaimat päeva, olles teiega kogu elu. Pulmafotograafil on väga vastutusrikas töö – kordusvõtteid ei ole ja kõik peab olema täiuslik. Kindlasti ootate parimat kvaliteeti ja õnneks leidub Eestis mitmeid professionaalseid pulmafotograafe, kellel igal ühel on oma käekiri.

Pulmaisa  4%  – pulmaisa on õhtujuht, kes lisaks kogu pulmapäeva juhtimisele ja meele lahutamisele, aitab teil kokku panna kellaajaliselt pulmapäeva kava ning nõustab ka kõiges muus. Pulmaisaga soovitame alati enne otsustamist kokku saada, teievaheline klapp on väga oluline selleks, et teie ja ka kõik külalised jääksid päevaga rahule. Igal pulmaisal on oma stiil, kuid nad arvestavad teie soovide ja eelistustega. Vahest on aga teie oma seltskonnas juba selline inimene, kes oskab valjul häälel kõike koordineerida, luua lõbusat meeleolu ning läbi viia mõned toredad mängud? Eeliseks on kindlasti see, et ta tunneb juba eelnevalt suurt enamust pulmaseltskonnast ja teab, mis rahvale meeldib ja mis mitte. Kindlasti aga tasub seda otsust, kas võtta sõber või professionaalne pulmaisa põhjalikult kaaluda, sest pulmaisal lasub üks kandvamaid rolle õhtu käigu ja kordamineku osas.

Videograaf  4%  – pulmavideot ei saa võrrelda tavalise koduvideoga. Pulmavideoid filmitakse ja töödeldakse nii, et kõigil oleks hiljem seda südantsoojendav vaadata. Liigutavamad hetked ja emotsioonid on tulevastele põlvedele vaatamiseks jäädavalt talletatud. Pulma lühivideod muusika taustal on nii populaarsed, et neid käivad vaatamas tuntumate pulmavideote kanalites tuhanded inimesed.

Muu meelelahutus  2% – ilutulestik, tuletantsijad ning muud esinejad. Kui tahate oma külalistele pakkuda ahhetamapanevaid elamusi romantilise püromuusikali näol, on vaja väga kogenud professionaale ja tunde ettevalmistusi ning loomulikult on sellel ka vääriline hinnasilt. Sageli üllatatakse aga oma külalisi etteastega, mis kajastab mõnda pruutpaari hobi ja nii on esinejad tuttavad, kes teevad seda sümboolse tasu eest või suisa kingitusena pruutpaarile.

Kaardid ja kutsed  2%  – siia valdkonda kuuluvad pulmakutsed, kohakaardid, lauaplaan, menüükaardid, programmilehed, pulmalaulikud, kingiümbrike karbid, külalisteraamatud, ametisildid jm sildid. Mida sellest loetelust just teie pulmas näha soovite, on paljuski isiklik eelistus, kuid ka pulma suurusest tulenev otsus. Professionaalidelt tellides sõltub hind valitud tegumoest ja selle keerukusest. Samas, 15 külalisega pulma puhul ei vaja te lauaplaani ja ehk isegi kohakaarte. Kui oskusi ja aega jagub julgustame alati ka erinevaid silte ise meisterdama.

Transport  2%  – pruutpaari enda pulmaauto koos juhiga, kuid mõnikord ka pulmakülaliste transport. Rentides pulmaauto koos juhiga, võite kindlad olla, et saate puhta ja korras auto koos inimesega, kes teab kuhu sõita ja on teie jaoks olemas. Samas, kui sõbral või teil endal on olemas sobiv auto, siis võib see olla mõistlikuks ja soodsaks alternatiiviks. Kui palute sõbral või tuttaval end sõidutada, peate arvestama, et ta peab olema alati valmis rooli istuma.

Paaripanija ja dokumendid  1% – tuleb mõelda paaripanija tasule, riigilõivule ja sageli ka ametniku transporditasule, kui tseremoonia on väljaspool perekonnaseisu-või notaribürood. Ametlikult on abielu sõlmimise õigus Eestis perekonnaseisuametnikul, vaimulikul või notaril ning hinnad on üsna erinevad. Samuti mängib suurt rolli hinna kujunemisel see, kus teie abielutseremoonia aset leiab. Lisaks sellele võib hoopis sõrmuste ja vannete vahetamise tseremoonia läbiviijaks kutsuda mitteametliku paaripanija või parima sõbra. Sellisel juhul saate kahekesi paberid juba eelnevalt vormistada.

Tänukingid ja teised pisikulutused  1%  – pulmameened on kingitused külalistele, mille sisust sõltub paljuski nende maksumus. Tavaliselt on selleks siiski midagi sümboolset või siis hoopis söödavat, vahel ka pruutpaari enda poolt valmistatut. See kategooria mahutab endas palju pisiasju, mille olemasolu vajalikkus sõltub pulmast.

Pruutpaari majutus  1%  – enamasti ei soovi pruutpaar pulmapeolt otse koju suunduda ja seetõttu valitakse ööbimiseks midagi hoopis erilisemat. Sageli pakuvad peokohad sviiti teile soodsama hinnaga või hoopis tasuta, kui teie pulmapidu toimub nende juures. Siiski võite soovida peokärast kaugemale sõita, et veeta öö eksklusiivse hotelli uhkeimas sviidis – millal siis veel, kui mitte oma pulmaööl!

Pulmakorraldus  10%  – meie kirglik meeskond pakub lahendusi igale pulmadega seotud etapile, et kindlustada teie eriline päev täpselt sellisena nagu Teie sellest unistanud olete. Pakume pulmade täiskorraldusteenust, et saaksite nautida mitte ainult oma pulmapäeva, vaid ka kogu sellele eelnevat mahukat korraldusprotsessi. Samuti ka pulmade koordinaatori teenust, kus tuleme teile abiks vaid pulmapäeval või lühidalt enne seda, nõustame ja võtame üle suhtlemise kõigi teie teenusepakkujatega ning juhendame nende tegevust pulmapäeval lähtudes teie soovidest. Ideaalis soovitaksime oma pulmapäeva planeerima asuda ja meiega ühendust võtta aasta varem, eriti kui soovite suvist pulma, kuid oleme suuri pulmapidusid korraldanud ka kolme kuuga.

Pulma eelarve on see, mis võimaldab teie unistused reaalsuseks teha! Koostage eelarve kohe alguses ja hoidke seda täites pidevalt planeerimise käigus asjad kontrolli all.  Nii vähendate korralduse stressi ja lõpus ebameeldivaid üllatusi. Jagame kõigi abiellujatega Pulmakorraldaja.ee koostatud pulmaeelarve tabeli põhja, et teha Teile planeerimine ühe pisikese detaili võrra kergemaks.