Siiri Kumari

Pulmad Itaalias

Üheks kõige tuntumaks sihtkoha pulma asukohaks on kujunenud Itaalia. See saapakujuline pika ajalooga riik hõlmab endas nii palju – imelised vaated, kultuur, armastus toidu ja veini vastu ning pretensioonitu kliima. Pole ime, et see võrratu paik jääb pruutpaaridele üha rohkem silma.

“Thus with a kiss I die” – Shakespeare ‘Romeo and Juliet’

Maailmakuulsa armastusloo asukohaks oli ei miskit muu kui Itaalia. Sealsed kuldsed toonid, arhitektuur ning õitsvad lilled muutsid juba ammustel aegadel Itaalia armastuseriigiks. Paik, mis peegeldab endast soojust, õrnust ning leegitsevat armastust.

Kõrgel mäenõlval, viinamarjaistanduse piiril või hoopis laguunsinise lainetuse vaateväljas..

Itaalia on igal aastaajal võrratu ning asukoha valik ja aeg sõltub sellest, mida te ootate ja hindate – kas kevadist lillemerd, kuuma päikesepaistet või kuldset sügist, kus viljad on just valminud ning loodus kingib oma kaunimaid värve.  Itaalias on väga palju imelisi kohti – agriturismitaludest kuni lossideni välja. Kõik sõltub sellest, millist stiili ja atmosfääri soovite enda ümber näha ja tunda.

Sihtkoha pulma kontekstis on populaarseimad piirkonnad Toskaana, mida külastab koguni 21% välisriikidest tulijaid (tourismreview), Sorrento, Amalfi rannikuäär, Veneetsia piirkond, Como järveäärne ning saartest on meelispaigaks Sitsiilia. Toskaana on väga hea piirkond transporditaristu seisukohalt. Põhilised lennujaamad on lähistel ning lihtsalt saab kasutada ka rendiautosid ja taksosid. Paarid abielluvad Sorrentos imelise maastiku ning ainulaadse Vahemere maitse (ja sidrunilõhna) tõttu. Amalfi on samuti piirkond, kus on tagatud head võimalused liikumiseks ning sealne lummav maastik köidab palju tähelepanu. Üks romantilisemaid ja ajaloolisemaid kohti on muidugi Veneetsia, kuid seal peab arvestama, et transpordivõimalused on veidi keerukamad (kuid ainulaadsemad) kui teistes piirkondades. Como järve peetakse Itaalia kõige ilusamaks järveks. See sügavsinine veekogu asub Alpide jalamil, mistõttu tuleb arvestada ka pilviste ilmadega. Suvel näeb seal õitsemas asaleasid, wisteriaid, rododendroneid, kameeliaid ja bugenvilleasid. (The Knot; Exclusive Italy Weddings)

Siiri Kumari

Pilt: Siiri Kumari

Itaalias peetakse väga palju pulmi ka kevadel ja sügisel. Vahetult enne ja pärast kõrghooaega. Sellisel juhul ei ole sihtkohas nii palju turiste ning enamikes kohtades on hinnad madalamad. Enim tähistatakse abiellumisi suvekuudel, kuid sellisel juhul peab arvestama, et päevased temperatuurid võivad väga kõrgele pürgida, eelkõige augustis. Lisaks tuleb arvestada ka päevavalgusega, kui kevadel ja suvel on seda umbes 10h päevas, siis sügisperioodil jääb aina vähemaks – oktoobris koguni vaid 5h. (Tuscany now and more)

Pulmapidustus, mis kestab päevi!

Eestlased on harjunud, et pulmapidu kestab tavaliselt üks päev, vahel harva ka kauem. Sihtkoha pulma puhul peab aga arvestama vähemalt 3 – 4 päevaga. Külalised saabuvad juba paar päeva enne ning lahkuvad, kas päev või kaks hiljem. Siinkohal on kindlasti vaja eelnevalt läbi mõelda, kas pruutpaar soovib kõik kulud seoses ööbimisega ise kanda. Rohkem on levinud see, et külalised maksavad oma lennupiletid, kuid ööbimise ja koha eest hoolitseb pruutpaar. Külaliste arv on samuti üks esimesi olulisi aspekte, mis tuleb läbi mõelda, sest see annab suunise koha valiku osas. 

Valdur Rosenvald
Pilt: Valdur Rosenvald

Sihtkoha pulmade puhul on levinud, et külalised hoolitsevad oma transpordi eest ise. Küll aga tagatakse, et kõige lähedasemad saaksid kindlasti pulmast osa ning transpordi kalli hinna tõttu tulemata ei jääks. Itaaliaga on Eestil hea lennuühendus ning sihtkoha kohapealne transport sõltub valitud asukohast. Erinevatel piirkondadel on omad aspektid, millega tuleb arvestada, kuid üldiselt on teedeühendus ja transpordivõimalused head.

Kas Itaalia pulm on liialt kallis?

Pulmade puhul on üks magusamaid mõttekohti eelarve. Soovitame alati välja valida kolm kõige olulisemat aspekti ning sellest lähtuvalt oma eelarve ümber selle kasvatada. Sihtkoha pulmad ei pruugi olla kallimad kui Eestis peetavad pulmad, kuid kõik sõltub valikutest ja detailidest. Tõsiasi on aga see, et tavajuhul on siiski tegemist mitme päevase olemisega, mis tähendab paratamatult suuremaid kulusid. 

Hinnas määravad arvestatava osa erinevad teenusepakkujad. Pruutpaaril tuleb otsustada, kas usaldatakse Itaalia kohalikku ja audentset valikut või soovitakse kõik/osad teenusepakkujad Eestist kaasa võtta. Viimase puhul peab arvestama, et eelarvele lisanduvad teenusepakkujate lennupiletid ja majutus. Mida rohkem kohalikke teenusepakkujaid (toit, floristika, muusika) kasutada, seda audentsem on kogu pulma õhkkond ja visuaal. 

Mitmepäevaste pulmade puhul peab arvestama, et ühistegevusi on ka selle võrra rohkem. Itaalia pakub koolitusteks ning meelelahutuseks väga erilisi ja põnevaid võimalusi. Enim käiakse veinimõisasid külastamas, kuna Itaalia on lisaks armastuseriigi ‘tiitlile’ teadagi veel tuntum hoopis veiniriigina. Valikut, kuhu minna on ohtralt, kuna erinevad viinamarjaistandused ja veinimõisad on riigi pea igas piirkonnas. Armastust toidutegemise suunas jagub itaallastel küllaga ning seetõttu on pulmapaaridel veel üheks meelistegevuseks erinevate trühvlite, pitsade ja pastade valmistamised. Paljud peokohad pakuvad sellist võimalust juba ka enda teenuste hulgas. Suveperioodil harrastatakse muidugi ka palju veetegevusi, näiteks snorgeldamine ning jahi- ja paadisõit.

Siiri Kumari
Pilt: Siiri Kumari

Kas Itaalia on ikka see, millest unistan?

Pulmade tähistamiseks antakse endast maksimum, kuna see on paljudel terve elu oodatud sündmus. Itaalia asukoht on suurepärane – Eestist väljaspool, et pakkuda igapäeva elule vaheldust, kuid piisavalt lähedal, et ei kaoks turvatunne. Meie pisikeses Eestis saab ka väga muinasjutulisi pulmi korraldada, kuid Itaalias on suurem peokohtade valik erinevate võimaluste ja vaadetega: lossid, villad, maaliline loodus, imelised järved, luksuslikud 5-tärni hotellid, keskaegsed külad ning viinamarjaistandused. Kõige selle taustal saab maagilisi pilte teha, mis jäävad igavesti pulmalistele mälestuseks. Enamik pruutpaare jäävad Itaaliasse ka mesinädalaid tähistama – imeliste vaadete, maitsva toidu ja veini keskele. (Wedboard) Itaalia on armastuseriik oma arhitektuuri, aura ning ajalooga, seega ei ole imestada, et sellest vahemereäärsest paigast on saanud niivõrd tuntud pulmapidamise koht. 

Nii nagu iga teine pulm, nõuab ka Itaalia pulmapidustus palju eeltööd, kannatlikkust ning varasemat kogemust tänu millele saab korraldada unustamatuid sihtkoha pulmasid. Igatahes on kogu eelnev töö ja panustatud ressursid seda väärt!

Siiri Kumari
Pilt: Siiri Kumari

Loe ka pulmast, mille korraldasime Sardiinias!

Comments are closed

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610