Pulm, mida kirjeldavad sõnad õndsus ja hoogsus – palju hüplevaid samme, naeru ja armastust

09.07.2021

“Hakkame puudust tundma nendest hilisõhtustest chattidest ja kõnedest, olete saanud meile väga headeks sõpradeks” lausus pruutpaar pulmapäeval meile kui pulmakorraldajatele. Täpselt sama tunneme meiegi – meie Elerin ja Lauri – olete meil sügaval südames!

Miks ja kuidas otsustasite abielluda?
Selline pühendumus ja otsus kahe inimese vahel on midagi erilist. Abiellumine ei kanna ainult armastuse märki, armastus kahe inimese vahel saab ju olla katkematu ka muus kooselu vormis. Meie jaoks oli see ühine soov ja selline kindel tee, kuhu liikuda. 

Elerin: Mina olin meie suhte jooksul oma peas tõepoolest otsustanud, et Lauri on see mees, kellega tahaksin abielluda. Ma tunnetasin, et ka tema soovib sama, kuid ühele põlvele laskumist ja käe palumist ma ei osanud tollel hetkel absoluutselt veel oodata. See oli kahtlemata üks õnnelikumaid päevi mu elus. Lauri jaoks ilmselt üks ärevamaid. ☺

Kui pikk oli teie pulmade planeerimise protsess?
Lauri: Oleme olnud kuupäevadega kokkuhoidlikud – nii meie suhte tähtpäev, kihlumine kui pulmad sattusid ühele kuupäevale. Pärast abieluettepaneku tegemist 2020 aasta suvel teadsime, et aasta pärast peavad pulmad toimuma. 

Elerin: Minu jaoks oligi päriselt oluline, et pulmapäev oleks seesama, mida loeme meie ühise tee alguseks. Nüüd on edaspidi lihtsam ka, meeles tuleb pidada ju ainult ühte kuupäeva. 

Mis oli teie pulmade visioon/teema? Kuidas te ideed ellu viisite?
Lauri: Me ei soovinud päris traditsioonilisi pulmi vaid pigem vabas õhkkonnas suvist pidu, kus kõik saaksid ennast hästi tunda. Nii jätsime kõrvale pulmarongid ja paku lõhkumised ning keskendusime muusikale, heale toidule ja seltskonnale. 

Elerin: Mõned klassikalisemad mängud olid siiski planeeritud, kuid üldiselt jätsime nende lõbusa läbiviimise ja korraldusliku poole pulmaisa kanda. Soovisime ka meie kogeda ootamatuid üllatusi, sellega sai pulmaisa Meelis Kubo super hästi hakkama. Lisaks oli meil suhteliselt algusest peale soov, et meid peab paari panema mõni meie lähedane sõber. Nii tegimegi ettepaneku Lauri ühele lähedasemale sõbrale, kes ühtlasi mängis tähtsat rolli ka minu ja Lauri tutvumisel. Sõber võttis auga meie ettepaneku vastu, kuigi hiljem alles tunnistas, et selline roll tekitas temas meeletult suure pabina ja ta valmistas selleks ette väga väga pikalt. Oleme metsikult tänulikud! 

Kas pidite tegema plaanides ka olulisi järeleandmisi?
Olulisi muudatusi või kompromisse tegema ei pidanud – kõik, mis plaani sai võetud, sai suuremalt jaolt ka ellu viidud.

Milline oli teie kingi- ja lillesoov külalistelt? Miks lahendasite selle küsimuse just nii?
Elerin: “I Must Have Flowers, Always And Always” Claude Monet.

Vot nii ongi. Võib öelda, et lillede osas olin ma täiesti kindel, et meie pulmas peavad olema pojengid. Ma armastan kõiki õisi, kuid pojengid on juba lapsepõlvest kuidagi eriti armsaks saanud. Ja kuna minu sünnipäev ja muud tähtpäevad ei lange kuidagi kokku pojengide õitseajaga, siis nüüd oli mul selleks võimalus – ma tellisin pojenge!  Külalistele sai info edastatud leebel moel – kutse infolehele olime sättinud meie floristi kontakti, kellelt külalised said soovi korral just meie pulmateemalisi seadeid tellida. Temal oli ülevaade ka peokoha vaaside kõrgustest jms tehniline info, seega ta sai väga hästi planeerida külaliste tellimusi arvestades peokoha võimaluste ja ka meie soovidega. Külaliste kingitud lilled kaunistasid meie peopaika ja kõik harmoniseerus suurepäraselt. Mäletan siiani, kuidas peale pulmi kodus kõikide oma kimpudega tegelesin, nendega  jutustasin, sättisin lilli erinevatesse tubadesse ja maja oli õnnehõngu täis. ☺

Rääkige enda pulmakoha valikust. Mis oli peamiseks kriteeriumiks valiku tegemisel?
Pulmakoha valikul kaalusime mitmeid variante ja sõitsime neid järjest ka läbi. Kuna soovisime külalisi koha peal majutada, kitsendas see valikut oluliselt. Äratundmine tekkis Otepääl Villa Müllerbeckis. Kuna meie mõlema juured on Lõuna-Eestis, siis sobis ka selle poolest hästi. 

Kuigi käisime kohaga esimest korda tutvumas talvel, siis ikkagi tekkis silme ette suvine idüll, mida Villa Müllerbecki ümbrus pakub. Otsus sündis kiiresti ja samal hetkel tegime juba ära ka broneeringu. Kui koht oli otsustatud, siis hakkas muu peo planeerimine eriti voolama, sest kõiki detaile ja oma soove sai juba vaimusilmis visualiseerida kindlasse paika. 

Mida teeksite täna pulmade planeerimisel teisiti?
Elerin: Me oleme seda arutanud ja siiani ei oska midagi välja tuua. Me tõepoolest nautisime oma päeva täiel rinnal, igat momenti sellest. Meie jaoks kujunes see pidu täpselt meie „nägu“ ja ma isegi ei mäleta, kas mul mingi hetk võis olla olukord, kus mu suu ei olnudki kõrvuni. Seda õnnetunnet on raske sõnadega kirjeldada. 

Oleme saanud ka väga palju tagasisidet selle kohta, et ka külalised märkasid, kui väga me ise kõike nautisime ja kuidas meist ei õhkunud kübetki ärevust või pabinat. Pulmakorraldajate poolt tuli ka selline tagasiside, et pulmapidu kujuneb selliseks, millist emotsiooni kannab pruutpaar. Ju nii ongi. ☺

Kõige liigutavam hetk pulmas?
Elerin: Minu jaoks oli neid hetki palju – algas juba tseremoonia ajal, kui ma pisarsilmis naersin ja nuuksusin meie sõbra koostatud kõnest. Nii humoorikas, siiras ja armas. Ma ei unusta seda emotsiooni, kui mu kallis abikaasa haaras basskitarri ja tegi üllatuseks laval koos Taukariga vägeva etteaste! Ma olin nii uhke. Lisaks on mu südames soe mälestus sellest, kuidas minu armas täditütar koos oma isaga esitasid Elvis Presley loo „Love me Tender“. See lõi pahviks.

Mis hetked jäid teile ja külalistele enim meelde?
Terve see päev oli üks rida meeldejäävaid hetki. Ka vestlustes sõprade ja lähedastega on käinud läbi erinevaid toredaid mälestusi. Kuna pruutpaar on sel päeval keskmisest rohkem hõivatud, siis selgus hiljem, et juhtus ka palju sellist, mida meie ise üldse tähele ei pannud.

Lauri: Kell 4-5 hommikul, kui pidu oli lõppenud, istusime sõpradega õues. Päike tõusis ja oli haruldaselt soe. Järve äärde murule oli moodustatud diivanitest ja tugitoolidest ring. Muusika enam ei mänginud ja lihtsalt lobisesime ja muljetasime. See jääb kuidagi eriliselt meelde. Kõik, milleks pikalt valmistusime oli tehtud ja võisime rahul olla.

Mille peale olite nõus pulmas kõige rohkem kulutama ning mille pealt olite nõus vajadusel kokku hoidma?
Kui mõelda tagasi sellele päevale, siis ei ole ühtegi kulu, mida me kahetseks või mille kohta oleme mõelnud – seda poleks pidanud. Me tegelikult ei mõtlegi sellele, millised kulud kaasnesid, see kõik oli seda väärt. Meie ühine elutee pidigi saama suurepärase avapaugu. ☺

Millised üllatused tabasid teid pulmapäeval? Läks kõik täpselt nii nagu planeeritud?
Kui Elerin kaks päeva enne pulmapäeva juba varasemalt opereeritud jalga vigastas, tundus asi hull. Üks asi, et king ei lähe jalga aga kõndida ka ei saa. Nii juhtuski, et vahetult enne registreerimist sõitsime Tartu Ülikooli Kliinikumi tuimestavat süsti tegema. Suurem osa pulmapeost käis pruut ortoosiga. Kuna Elerin ei soovinud sellele ülearust tähelepanu tõmmata, siis ilmselt ei tea mõni külaline juhtunust tänaseni midagi. Kõik sai tehtud, sh avavalss koos oma hüpete ja keerutustega. 

Elerin: Jah, nii oli. Isegi see väike asjakene ei rikkunud mu meeleolu ja enamuse ajast ma isegi ei pannud tähele, et ühes jalas polegi king. Õnneks oli pulmakleit nii pikk, et ortoosi polnud selle alt nähagi. Ma olin tantsuhoos kuni lõpuni ja tänaseks on see lihtsalt üks naljakas asi, mida meenutada. 

Muus osas läks kõik nii nagu planeeritud, selle eest kuulub au pulmakorraldajatele, kes absoluutselt iga viimse kui detaili eest pulmapäeval hoolitsesid. See andiski võimaluse pidu nautida ja olla iseenda peol KOHAL! 

Mida soovitate tulevastel pruutpaaridel pulmade planeerimisel kindlasti silmas pidada?
Põhiline faktor, mis teie kahjuks tööle hakkab, on aeg. Ühel hetkel saavad pulmapeo kohad otsa ja selgub, et parimad bändid on juba broneeritud, Tõnis Niinemetsal on tõenäoliselt etendus jne. Sellel päeval ei taha leppida teise või kolmanda valikuga, nii et tuleb aegsasti tegutseda. 

Võib arvestada ka emotsioonide virr-varriga. See on okei, neid maandab pulmakorraldaja! 

Miks võtta appi pulmakorraldaja?
Kes just kolmandat korda ei abiellu või ise ürituste korraldamisega ei tegele, ei tea kõiki kitsaskohti, aga veel olulisem, kõiki võimalusi. See on nagu kodu sisustamine – kuigi mu abikaasal on suurepärane maitse, sooviksin kuulda ka sisekujundaja arvamust. Uskuge meid, isegi pulmakorraldajaga koos on pruutpaaril tegemist küll ja veel. Ja kindlasti ei oleks me ise osanud pooltki nii ägedat pidu korraldada. Merily ja Taago sisuliselt talutasid meid sellest toredast kadalipust läbi ja tundsime end nende hoole all väga turvaliselt. Oleme neile jätkuvalt väga tänulikud.

Korraldus ja visuaal
Celebrate Group
Toitlustus
Villa Müllerbeck
Pruudi kleit ja aksessuaarid
Hanna Korsar, Ettel Poobus
Peigmehe ülikond ja aksessuaarid
Errier, Ettel Poobus
MUAH ja juuksed
Õnne Rudi, Reemet Piiroja
Fotograaf vol 1
Jake Farra
Fotograaf vol 2
Taago Heinmaa
Videograaf
Tarvo Tammeoks
Õhtujuht
Meelis Kubo
Tseremoonia esineja
Margus Vaher
Bänd
Karl-Erik Taukar Band
Florist
Ahti Lyra
DJ ja valguslahendus
Mihkel Eller
Renditooted
Reserv, Kõvernael, Different
Graafiline disain
Sipelga's Letter
Kalligraafia
Tähtede Seis

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610