Püsimeigi rahvusvahelise konverentsi järelpidu 

Sviatoslav Otchenash´i Tallinna Meistriklass

19.08.2023

Iga uus aasta toob võimaluse tuua püsimeigi valdkonna spetsialistid üle maailma kokku, et korraldada neile 3-päevane sündmuste jada.

Juba neljandat korda korraldasime Sviatoslav Otchenash´i Tallinna Meistriklassi, mis tõi kokku 39-st eri rahvusest inimesi.

Sviatoslav Otchenash on Eestis tegutsev, kuid rahvusvaheliselt tuntud püsimeigi valdkonna tegija. Iga-aastase sündmuse eesmärgiks on tutvustada Sviatoslavi ja tema tiimi uusimaid püsivaldkonna meetodeid ning tehnikat.

2023. aasta sündmuse kontseptsioon seisnes Eestil ja meie kultuuril. Soovisime välismaalt tulijatele näidata Eesti traditsioone ja kombeid. Kodumaaga seotud tegevused ja visuaal sai eelkõige loodud teise päeva õhtusele galale ning kolmanda päeva järelpeol.

Rahvusvahelise konverentsi järelpidu Vabaõhumuuseumis toimus 19. augustil mereäärsel alal, Kiigeplatsil. Rahvusvahelise püsimeigi 2023. aasta sündmusel osalejaid ootasid muuseumi väravate juures koorilauljad, õhtujuht Koit Georg Peterson ja Celebrate Groupi projektijuhid. Külastajaid said vastu võetud Eesti koorilaulu saatel ning edasi suunduti rongkäigu teel tuuliku juurde. Selle ümber tehti suur ring ja Koit Georg tekitas osalistel tunde, mille sarnane tekib Eestis laulupeo ajal, veidi küll väiksemas ja antud sündmusele kohases võtmes.

Kiigeplatsile olime püsti pannud telgi, mille ühendasime sealse katusealusega. Kogu päeva visuaalis ja laudade dekoratsioonides kasutati meie enda kodumaa lilli ja muid taimi. Osalised said võimaluse sõita hobusekaarikuga, kiikuda Kiikingu kiigel, kuulata silent disco klappidega muusikat ja valmistada käepaelu ning joonistada võinoale. Selleks, et õhtu kulgeks eriti mõnusalt ja vabalt, siis toodi kohale ka tünnisaunad, mis osutusid afterpartyl väga menukaks.

BBQ Entertainment catering valmistas kohapeal kala ja liha, mille suitsune lõhn tekitas just selle õige Eestipärase hõngu. Meie üks lemmikuid rahvakaasajaid, Märt Agu, pani pea igaühe tantsima ja puusi nõksutama. Õhtu hilisemas pooles esines Trad.Attack!, mis oli Eesti kultuuri mõjutustega afterpartyl kui kirss tordil. Võimas on näidata, mida meie Eestlased suudavad ja eriti äge on näha, kui see ka välismaalastele peale läheb. Afterparty lõpetuseks sai nautida lummavat tuleshowd.

Vaata ka 2023. aastal korraldatud püsimeigi rahvusvahelist konverentsi ning teise päeva galaõhtut!

Visuaal ja korraldus
Celebrate Group
Konverentsi asukoht
Eesti Vabaõhumuuseum
Fotograaf vol 1
Andres Raudjalg
Fotograaf vol 2
Viktor Holikov
Videograaf
Infocus Media OÜ (Alex Dg)
Dekoratsioonide ja mööbli rent
Different, Kõvernael, Funrent
Florist
Ahti Lyra
Tehnilised lahendused
Mihkel Eller / peod.ee
Bänd
Tad.Attack!
Tantsuõpetus
Märt Agu
Koor
Tallinna Sadama Segakoor
Silent Disco
Silentdisco.ee
Tuleshow
Zerkala
Tünnisaunad
Tellitünn.ee

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610