Hiiumaa – meie oma Riviera

Saar, mille liivarannad ulatuvad kaugemale kui silmapiir, mille männimetsad kõrguvad taevani, mille lahesopid on oma võlus kui helesinised laguunid, kus isegi liiv laulab…See ei asu tuhandete kilomeetrite kaugusel vaid natukene üle tunni laevasõitu ja oledki kohal, meie oma Rivieral, Hiiumaal. 

Tsiteerides Erki Sven Tüüri: “Hiiumaa keerab aja kuidagi teistmoodi tiksuma…”

Celebrate Group satub tihti saarele ja mitte ainult sellepärast, et seal asub meie meeskonna Taago ja Merily sünnikodu vaid ka seetõttu, et hindame saare omapära ja privaatsust ning soovitame seda ka oma klientidele.
Kui ettevõttel on pingeline aeg, kus tähtajad on ukse ees, siis miks mitte oma kontor kolida Hiiumaale. Seal saab kogu meeskond segamatult koos töötada, loodusest jõudu ammutada ning end liigsest stressist säästa. Selle kõige juures jääb aega kindlasti aga ülegi. Tsiteerides Erki Sven Tüüri:“….mis siin tõde varjata, Hiiumaa keerab aja kuidagi teistmoodi tiksuma, nii et pärast pooleteisetunnist praamisõitu tunnen ma tõepoolest, kuidas olen hoopis teistsuguses ajahoovuses.”

Privaatne rannatseremoonia ja võimas pulmapidu suursuguses Suuremõisa lossis

Hiiumaa on ääretult eksootiline paik ka oma abielu tähistamiseks. Üha enam kasvab trend abielluda vaid kahekesi – saare looduskaunid mererannad ja metsad võimaldavad seda kõike. Privaatseid liivarandu leidub kilomeetreid ning mis võiks olla veel romantilisem kui pulmad kahekesi, mere ääres, varbad vees, tuul juukseid sasimas. 

Loomulikult pakub saar aga ka võimalusi suure pulmapeo pidamiseks. 

Hiiumaa peokohad – lossist küünini, mererannast ürgsete metsadeni

Mõnikord on pruutpaar tundnud muret, et kuidas inimesed saavad saarele, kus nad magama panna, mis nad söövad…Selle rahustuseks võime öelda, et Hiiumaal on kõik olemas – mugav ja kiire laevaühendus, vähemalt sada majutusasutust, kohvikud ning ei taha ka mainimata jätta kohaliku tooraine kasutust toiduainetööstuses, mille maitsete kirjeldamises ei jätku muid sõnu kui umami. Saar peidab endas uskumatuid ja unikaalseid kohti, kus üks igati meeldejääv pidu pidada – lossist küünini, mererannast ürgsete metsadeni. Samuti on võimalus panna püsti peotelk, sest asustamata maad seal jätkub. Loomulikult tuleb enne maaomaniku käest luba küsida ja kõigiga plaan kooskõlastada.
Hiidlane ise on aga väga sõbralik. Alguses võib olla ta kinnine ning pigem hoiab omaette, kui sa aga kord temaga oled sõbraks saanud, siis peab ta sind meeles kogu elu. 

Loodame, et sellel aastal jõuavad kõik korraks ka päevasaart külastada – just nii nimetavad Hiiumaad rootslased – Dagö. Peame aga hoiatama, et peale seda jääb tükike sinust sinna ning hing hakkab tihti tagasi igatsema. 

Loe siit, kuidas Hiiumaal ühendada mets ja meri. 

Vaata ka, millist mõisaromantikat Hiiumaa pakub!

Loe lähemalt ka tõelisest Hiiumaa muinasloost.

Siit saad aga lugeda rukkilillede ja mere võrratust kooslusest!

Fotod
Marit Kuusk, Mari Pukk, Kristiina Männik Kivi, Rene Riisalu, Celebrate Group

KÜSI LISA:info@celebrategroup.ee või telefonil +372 5826 6610